Bir hamakta çift

Bana Sıkıca Sarıl- Çift Eğitimi

Ömür Boyu Aşk için 7 Görüşme İlişki Atölyesi Dr. Sue Johnson tarafından yazılmış Bana Sıkıca Sarıl - Hayat Boyu Sürecek Bir Aşk için 7 Görüşme kitabında belirtilen mutlu bir ilişki için gerekli 7 görüşme üzerine yapılandırılmış 2 günlük bir online eğitim çalışmasıdır.  Atölye boyunca, birbirinizi ve ilişkinizi nasıl anlayacağınız Dr. Drummond tarafından yapılan sunumlar, özel görüşmeler, eşinizle yapacağınız diyaloglar ve başka çiftlerin canlandırma videoları üzerinden öğretilecektir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

•    Ömür Boyu Aşk İçin 7 Görüşme İlişki Atölyesi Duygu Odaklı Çift Terapisi teori ve pratiğine dayanan ve Sue Johnson tarafından yazılan Bana Sıkıca Sarıl (Hold Me Tight) Kitabında yer alan 7 görüşmenin üzerinden geçildiği 2 gün ve 8 seans süren bir online eğitim programıdır. 

•    Öncelikle çiftlere aşkın doğası ve bir aşk ilişkisini şekillendiren önemli anlar hakkında belirli bir vizyon verilir. Bana Sıkıca Sarıl (2008) kitabı hakkında ve kitabın vizyonuna genel bir bakış sunulur. Çiftlerin bu kitabı program başlamadan önce almaları ve okumaları özellikle önerilmektedir.

•    İlk oturumda, Dr. Drummond bağlanmanın temel kavramlarını öğretir ve katılımcıları bu konu üzerine tartışmaya davet eder. Takip eden oturumlarda, Bana Sıkıca Sarıl’da ana hatları verilen her bir görüşme, ilk olarak, temel noktaların bir çerçevesini sunan, tartışmaya davet eden ve ardından kısa videolarla konuşma örnekleri Dr. Drummond tarafından sunulur. 

•    Dr. Drummond daha sonra kısa video alıntılarına dayanarak katılımcıları daha fazla tartışmaya davet eder ve sınıf içi alıştırmaları sunar. Çiftler, alıştırmalar ve verilen ödevlerle ilgili deneyimlerini paylaşmaya davet edilir. Bir sonraki oturumun başında, çiftlerden ödev yapma deneyimleri hakkında yorum yapmaları istenir. 

•    Özet olarak, programın formatı aşağıdakileri içerir:

1.    Dr. Drummond tarafından kısa didaktik sunumlar. 

2.    Katılımcılar için farklı konuşmaları göstermek ve grup paylaşımını ve tartışmayı teşvik etmek için eşlik eden kısa videoların görüntülenmesi.

3.    Her çiftin birlikte yaptığı ve ardından grupla tartıştığı sınıf içi egzersizlerin yapılandırılması.

4.    Bir sonraki seansın başında tartışılabilecek ödev alıştırmalarının sunulması. 

hold-me-tight-DVD.webp
Bana Sıkıca Sarıl  eğitimi ilk defa Türkçe olarak geliyor. Daha önce bir çok ülkede yapılmış olan bu eğitim son dönemlerde oldukça popüler. Yeni bir deneyim kazanmak ve kazandırmak için uygun fiyata online Türkçe eğitimini sizlere sunuyoruz. 

Başka ülkelerdeki eğitimi incelemek isterseniz aşağıdaki linke tıklayabilirsiniz.
KİMLER KATILABİLİR ? 

Bu atölye, tartışan veya birbirinden uzaklaşan çiftlere açıktır. Çift terapisine başlamak isteyen veya çift terapisine ihtiyaç duyup duymadıklarından emin olmayan çiftler için ve özellikle ilişkilerinde güven ve samimiyeti derinleştirmek isteyen çiftler için harika bir başlangıçtır.

İlişkiniz biraz sulamaya ihtiyaç duyan solgun bir bitki gibi olmuşsa, Bana Sıkıca Sarıl onu hayata döndürmek için gereken şey olabilir. Ayrıca, iletişimlerini ve bağlantılarını geliştirmek isteyen kararlı çiftler, yeni çıkmaya başlayan  veya uzun vadeli bir ilişkiye girmek üzere olan çiftler için de idealdir. 

Küçük bir sağlık uyarısı: Eğer ilişkiniz ciddi bir sıkıntı içindeyse, Bani Sıkıca Sarıl Programı bir başlangıç olabilir, ancak bireysel veya çift terapisinin yerine geçemez. Siz veya eşiniz akut ilişki sıkıntısı, ciddi depresyon veya diğer zihinsel sağlık sorunları yaşıyorsanız, bireysel veya çift terapisi almanız da önerilir.

Not: Bu eğitim fiziksel şiddet yeni yaşanmış sadakatsizlik ve çiftlerden bir ya da ikisinin ağır akıl sağlığı sorunlarının olduğu çiftler için uygun değildir.

EĞİTİM TARİHİ ve SÜRESİ

Eğitim 3 ve 4 Eylül 2022 tarihlerinde 2 gün ve 8 seans süren bir eğitim programıdır. Eğitim dili Türkçe'dir.

EĞİTMEN
havadrummond.jpg

DR HAVA DRUMMOND  

 

İlk eğitimini Türkiye'de mühendislik üzerine aldı, bir süre

Türkiye'de çalıştıktan sonra İngiltere'ye taşındı ve 1998 yılında başladığı psikoloji ve psikolojik terapiler yolculuğuna devam etmektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim sürecini İngiltere'de tamamlayan Dr Drummond, uzun yıllar İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS)'de çalıştıktan sonra özel sektöre geçti. 20 yılı aşkın tecrübesiyle İngiltere'de hizmet veren Dr Drummond 2015 yılı itibariyle sosyal bir girişim olan Finsbury Therapy Hub'ı kurdu, Finsbury Therapy Hub ile İngiltere'de Türkçe terapi, psikoeğitim ve profesyonel eğitime ihtiyaç duyan bireylere destek verdi. Hali hazırda 25 uzman ve 15 stajyer ile hizmet veren sosyal girişimi, İngilizce kaynakların Türkçe'ye çevrilmesi, workshoplar ve eğitimlere devam etmektedir.

 

Profesyonel Eğitimleri:

  1. Doctor of Counselling Psychology (Regent’s University, London)

  2. MA in Counselling and Psychotherapy  (West London University, London)

  3. BA Psychology & Sociology (The University of Reading)

 

Lisanslı Olduğu Mesleki Kuruluşlar

  1. Chartered member (CPsychol) of the British Psychological Society BPS Division of Counselling Psychology

  2. Registered with Health and Care Professions Council (HCPC)

  3. Accredited Member of the British Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies (BABCP)

  4. Member of the EMDR Association UK (EMDR UK)

  5. Member of The British Emotionally Focused Therapy Centre (BEFT) and (ICEEFT)

  6. Eye Movement Desensitization and Reprocessing Association (EMDR UK)

Atölye Ajandası

3 Eylül Cumartesi Günü

Sabah 9:00 ile 10:30 arası

Bağlanma Teorisine giriş / genel bakış ve Duygusal Odaklı Çift Terapi modelini /      metodolojisini destekleyen nörobilim ve sosyal psikoloji araştırmaları sunulacaktır.

15 dakika ara
 
Sabah 10:45 ile öğlen12:15 arası

  1. Görüşme: Şeytani Diyaloglar

Çiftlerin romantik ilişkilerini ve bağlarını olumsuz etkileyen dinamikleri ve kalıpları anlamaya odaklanma üzerinde çalışılacaktır.

Öğleden sonra 12:15 ile 13:15 arası öğle yemeği arası verilecektir!

 
Öğleden sonra 13:15 ile 14:15 arası

     2.Görüşme : Hassas noktaları belirleme
Çiftlerin ilişkilerinde olumsuz, yıkıcı döngüleri tetikleyen ve güvenli bağı zayıflatan temel duyguları ve ihtiyaçları tanımlama üzerinde çalışılacaktır.

 

15 dakika ara

 
Öğleden Sonra 15:00 ile 16:30 arasi

    3.Görüşme : İlişkideki Zorlu Bir Anı ya da Anıyı Ziyaret Etmek


Önceki iki görüşmede öğrenilen negatif döngüyü, ilişkide daha önce yaşanılan zorlu bir an ya da anı üzerinden konuşarak farketme, ateşkes ilan edip daha sıcak ve olumlu bir şekilde bağ kurup yaklaşarak tartışma üzerinde çalışılacaktır.

Öğleden sonra 16:30 ile  17:00 arası

     4.Görüşme: Bana Sıkıca Sarıl: Bu en önemli görüşmedir.

İlişki rotasından çıktığında ilişkiyi nasıl onaracağını öğrenme üzerinde çalışılacaktır.

 
Not : Sadece 4. görüşmenin anlatımı ve görsel-işitsel sunum yapılacaktır.  Çift egzersizleri ise Pazar sabahı 09:00’da yapılacaktır.

4 Eylül Pazartesi Günü

Sabah 9:00 ile 10:30 arası

Öncelikle bir gün önceki eğitimin kısaca üzerinden geçilecek, 4. görüşmenin görsel-işitsel sunumu ve çift egzersizleri ile devam edilecektir.

15 dakika ara

Sabah saat 10:45 ile öğleden sonra 12:15  arası

    5.Görüşme : Bağışlama/Affetme
 

Bağışlama/affetme üzerine bilimsel çalışmalardan bahsedilecektir.İlişkıde affetmenin nasıl yaratılacağı ve ilişkilerde duygusal, kişilerarası yaralanmaların nasıl iyileştirileceği konuşulacaktır. Bu stratejiler eşler arasında egzersizler yoluyla uygulanacaktır.

Öğleden sonra 12:15 ile 13:15 arası öğle yemeği arası verilecektir!

 
Öğleden sonra 13:15 ile 14:00 arası

Öncelikle 5. görüşmenin üzerinden geçilecektir. Daha sonra ise affetme ile ilgili çift egzersizleri ve tartışma ile devam edilecektir.

15 dakika ara

Öğleden sonra 14:15 ile 15:45 arası

    6.Görüşme: Yakınlık, sevgi ve cinsellik
Cinsellik ve zaman içinde sevginin nasıl canlı tutulacağı üzerine yapılan araştırmalar gözden geçirilecektir. Bunu takiben grup tartışması, grup olarak bazı sınıf alıştırmaları ve daha sonra çiftler için özel deneyimsel egzersizler yapılacaktır.

 

15 dakika ara


Öğleden sonra 16:00 ile 16:45 arası

   7.Görüşme: Aşkınızı nasıl canlı tutabilirsiniz

İki gün boyunca ele alınanları özetlemeye ve bütünleştirmeye odaklanan son bölümdür.  Özel olarak tamamlanan sınıf alıştırmalarında, bu programa katıldıktan sonra öğrendiklerinizi hayatlarınıza nasıl uygulayacaklarınızı planlamanız için sizlere rehberlik etmeye odaklanılacaktır. 

 

Öğleden sonra 16:45 ile kapanış arası
        Tartışma, Son egzersizler, Paylaşım


 

KAYIT OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Sayfanın altında yer alan formu doldurmanız halinde kaydınızın onaylandığına dair 3 gün içerisinde bir e-mail alacaksınız, formu doldurmanız ve e-mail almadığınız hallerde "iletisim@psikologlondra.com" ya da "+44 7761 931518" numaralı GSM ve WhatsApp hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

 

 

2 farklı başvuru tarihlerimiz vardır, bunlar; Erken başvuru ve Normal başvuru dönemi. Erken Başvuru Dönemi, Ağustos ayında yapılan basvurulardır. Normal Başvuru Dönemi, Eylül ayında yapılan başvurulardır. Eğitim ücretinde erken başvurularda 10% indirimimiz bulunmaktadır. Normal başvurularda eğitim ücreti £100. Yurt dışında gerçekleştirilen bu eğitimlerin fiyatlarını görmek isterseniz. 

 

 

Kontenjan sınırlıdır ve başvurunuz sonrası kontenjanın dolması halinde yaptığınız ödeme tarafınıza geri iade edilecektir. 

HESAP BİLGİLERİ

Türkiye'den ödeme yapacaklar için:

Hesap Adı: Finsbury Therapy Hub

IBAN: TR82 0010 3000 0000 0034 0408 07

 

İngiltere ve diğer ülkelerden ödeme yapacaklar için:

Hesap Adı: Finsbury Therapy Hub

Sort Code: 23-14-70

Hesap Numarası: 53451272

 

NOT: Eğitim ücreti gönderimi yaparken "reference/açıklama" kısmına adayın adını, soyadını ve eğitimi yazmayı unutmayınız! (Örneğin; Hava Drummond - BSS ya da Hava Drummond - HMT)

 

Adres: 86 Amhurst Road, E8 1JH, London

Başvuru/Kayıt
Formu

Bana Sıkıca Sarıl - Çift Eğitimi Formu İçin: