top of page

Yapılandırılmış Klinik
İlk Görüşme Eğitimi

Ruh sağlığı eğitimi veren bölümlerin lisans ya da yüksek lisans öğrencisi veya mezunlarına yönelik bir eğitimdir. Yapılandırılmış Klinik İlk Görüşme Eğitimi, 29-30 Ocak 2022 tarihlerinde zoom üzerinden gerçekleştirilmektedir, eğitim toplam 12 saattir ve eğitim sonunda katılımcılar belgelendirilecektir. Yapılandırılmış Klinik İlk Görüşme Eğitimi, Oxford Üniversitesi ve İngiltere Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği (BABCP)'nin BDT eğitimlerine uyumludur. Eğitmenlerimizden Dr Hava Drummond, BPS ve BABCP lisanslı uzmanıdır. Eğitim dili Türkçe'dir.

EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Etik​

 • Telefonda İlk Görüşme ​

 • Psikolojik Öykü Alma ​

 • Ruhsal Durum Muayenesi (RDM)​

 • Tanısal Gözlem Edinme

 • Psikoterapi Planı 

 • Soru/Cevap

2

EĞİTİM TARİHİ ve SÜRESİ

Eğitim 29 ve 30 Ocak 2022 tarihlerinde toplamda 12 saat olacak şekilde düzenlenecektir. Eğitim dili Türkçe'dir.

3

EĞİTMENLER

DR HAVA DRUMMOND  

İlk eğitimini Türkiye'de mühendislik üzerine aldı, bir süre Türkiye'de çalıştıktan sonra İngiltere'ye taşındı ve 1998 yılında başladığı psikoloji ve psikolojik terapiler yolculuğuna devam etmektedir. Lisans, yüksek lisans ve doktora eğitim sürecini İngiltere'de tamamlayan Dr Drummond, uzun yıllar İngiltere Ulusal Sağlık Servisi (NHS)'de çalıştıktan sonra özel sektöre geçti. 20 yılı aşkın tecrübesiyle İngiltere'de hizmet veren Dr Drummond 2015 yılı itibariyle sosyal bir girişim olan Finsbury Therapy Hub'ı kurdu, Finsbury Therapy Hub ile İngiltere'de Türkçe terapi, psikoeğitim ve profesyonel eğitime ihtiyaç duyan bireylere destek verdi. Hali hazırda 25 uzman ve 15 stajyer ile hizmet veren sosyal girişimi, İngilizce kaynakların Türkçe'ye çevrilmesi, workshoplar ve eğitimlere devam etmektedir.

Profesyonel Eğitimleri:

 1. Doctor of Counselling Psychology (Regent’s University, London)

 2. MA in Counselling and Psychotherapy  (West London University, London)

 3. BA Psychology & Sociology (The University of Reading)

Lisanslı Olduğu Mesleki Kuruluşlar

 1. Chartered member (CPsychol) of the British Psychological Society BPS Division of Counselling Psychology

 2. Registered with Health and Care Professions Council (HCPC)

 3. Accredited Member of the British Association for Behavioural and Cognitive Psychotherapies (BABCP)

 4. Member of the EMDR Association UK (EMDR UK)

 5. Member of The British Emotionally Focused Therapy Centre (BEFT) and (ICEEFT)

 6. Eye Movement Desensitization and Reprocessing Association (EMDR UK)

DİLARA SAVAŞ

Savaş, eğitimlerini Türkiye'de Özyeğin Üniversitesi ve İngiltere'de Bournemouth Üniversitesi'nde Klinik Psikoloji üzerine tamamladı. Eğitimleri süresince ve sonrasında İstanbul Anadolu Adliyesi, Düşler Akademisi, Be Positive, Horizon Teachers, Bournemouth Üniversitesi, Imece Women Centre, Yörünge Özel Eğitim ve Rehabilitasyon, Çınar Danışmanlık Merkezi, TUBİTAK, Rena Psikoloji ve Finsbury Therapy Hub'da çalışmıştır. Şu anda özel bir üniversitede psikoloji bölümünde öğretim görevlisi olarak çalışmakta, danışan kabul etmekte ve eğitim vermektedir.

Profesyonel Eğitimleri:

 1. MSc in Foundations of Clinical Psychology  (Bournemouth University, Bournemouth)

 2. BA Psychology (English)  (Ozyegin University)

4

BELGELENDİRME

Eğitimimiz, BABCP (İngiltere Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği) ve Oxford Üniversitesi eğitim programına uyumludur. Eğitim sonrası edindiğiniz kazanımlarla terapi sürecine başlayabilirsiniz, İngiltere'de yaşamak ve çalışmak isteyen profesyoneller BABCP akredite sürecinde oluşturacakları portföye aldıkları bu eğitimi eklemeleri süreçte kendilerini diğer adaylardan bir adım öne çıkarmaktadır çünkü eğitim BABCP akrediteli eğitimlerine uyumludur ve eğitimi veren Dr Drummond, BABCP lisanslı uzmanıdır. Eğitim sonunda eksiksiz tüm oturumlara katılanlar tarafımızca belgelendirilecektir.

NOT: Hastalık ya da diğer olağanüstü durumlar halinde ilgili durumu belgelendirmeniz istenecektir (Hastane raporu, kaza raporu vb.).

5

KAYIT OLMAK İÇİN NE YAPMALIYIM?

Ruh sağlığı eğitimi veren bölümlerin lisans ya da yüksek lisans öğrencisi veya mezunu olmanız gerekmektedir. Sayfanın altında yer alan formu doldurmanız halinde kaydınızın onaylandığına dair 3 gün içerisinde bir e-mail alacaksınız, formu doldurmanız ve e-mail almadığınız hallerde "iletisim@psikologlondra.com" ya da "+44 7761 931518" numaralı GSM ve WhatsApp hatlarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Lisans öğrencisi ya da mezunları bu eğitim sonrası düzenlenecek Temel BDT Eğitimi'ne katılabilir.

2 farklı başvuru tarihlerimiz vardır, bunlar; erken başvuru ve normal başvuru dönemi. Erken Başvuru Dönemi, 27 Aralık 2021 ve 02 Ocak 2022 tarihleri arasındadır ve eğitim ücreti £100. Normal Başvuru Dönemi, 03 Ocak 2022 ve 10 Ocak 2022 tarihleri arasındadır ve eğitim ücreti £130

 

Kontenjan sınırlıdır ve başvurunuz sonrası kontenjanın dolması halinde yaptığınız ödeme tarafınıza geri iade edilecektir. 

6

HESAP BİLGİLERİ

Türkiye'den ödeme yapacaklar için:

Hesap Adı: Finsbury Therapy Hub

IBAN: TR82 0010 3000 0000 0034 0408 07

İngiltere ve diğer ülkelerden ödeme yapacaklar için:

Hesap Adı: Finsbury Therapy Hub

Sort Code: 23-14-70

Hesap Numarası: 53451272

NOT: Eğitim ücreti gönderimi yaparken "reference/açıklama" kısmına adayın adını, soyadını ve eğitimi yazmayı unutmayınız! (Örneğin; Hava Drummond - BDT ya da Hava Drummond - Yapılandırılmış)

Adres: 86 Amhurst Road, E8 1JH, London

7

İŞ İMKANLARI

Yapılandırılmış Klinik İlk Görüşme ve Temel BDT Eğitimi'ni başarıyla tamamlayan profesyoneller için iki farklı kariyer seçeceği sunulmaktadır. İlk olarak İngiltere'de oturma ve çalışma izni, mesleki sigortası ve kayıtlı olduğu bir mesleki kuruluşu olan profesyoneller www.psikologlondra.com üzerinden danışan kabulüne başlayabilir ya da ikinci seçenek olarak İngiltere'de "Teaching/Care Assistant" olarak çalışabilmesi için işbirliği yaptığımız ajanslara kayıtlarını gerçekleştirme sürecinde destekliyoruz. Eğitim sonrası detaylı bilgilendirme tarafımızca sağlanacaktır.

Başvuru/Kayıt
Formu

Temel BDT Eğitimi / CBT Introduction Training

Başvurusu için tıklayınız.

Başvurular 27 Aralık 2021 günü açılacaktır.

bottom of page